Spolupracujeme:

Sportovní masáže

Místo konání:
ICE ARENA, Plzeň

Reflexní masáž

Reflexní masáž je odvozena od technik klasické masáže. Lze ji aplikovat na celé tělo, avšak nejčastěji se provádí terapie zad a chodidel. Lidské tělo je protkáno množstvím nervových zakončení vedoucích mimo jiné z vnitřních orgánů až do končetin. Reflexní terapie se zaměřuje na tzv. spoušťové body, jejichž uvolnění způsobí příjemný teplý pocit, uvolnění tkání a prokrvení nejen v místě masáže, ale i v místě přenesené zóny bolesti. Skvělým příkladem je ploska nohy, která je bohatě protkaná nervovými zakončeními. Již čínská medicína zaznamenala souvislost akupunkturních bodů na chodidle s funkcí vnitřních orgánů. Po reflexní terapii se zbavíte pocitu těžkých a oteklých nohou, chodidla budou po celodenním sevření obuví zároveň uvolněná a prokrvená. Procedura je velice příjemná a blahodárná pro Vaše tělo.

Klasická masáž

Nejoblíbenější procedura poskytována ve fyzikální terapii. Klasická masáž (někdy též švédská masáž) je nejlepší nejen pro odstranění ztuhlosti zad, ale i k celkové relaxaci organismu a mysli. Masáž sestává z několika speciálních hmatů, vydatnějšího a tvrdšího rázu, způsobující mimojiné odstranění metabolitů z podkoží, staré kůže či svalové bolesti a blokád. Dále dochází k odvodu odkysličené krve zpět do srdce a prokrvení povrchových vlásečnic.

Sportovní masáž
 

Jak již z názvu plyne, tento typ masáže má sportovce připravit jak z psychické tak fyzické stránky na nadcházející výkon. Tuto proceduru lze ovšem použít i po zátěži pro celkovou regeneraci svalu, prokrvení a odplavení metabolitů jako je kyselina mléčná či histamin, které vznikly při zátěží nebo pro zbavení pocitu ztuhlosti. Masáž se skládá z chronologicky daných hmatů a tahů, dynamičtějších a rychlejších než jak jsou prováděny u klasické masáže.

Kinesiotape/Tapeing

Oblíbená metoda posledních let s obrovskou škálou využití. Tapem může být řešena například ztuhlost krku a zad. Při správné aplikaci tento tenký proužek dokáže uvolnit podkoží a k němu přilehlé svalstvo díky své schopnosti roztáhnou jednotlivé vrstvy měkkých tkání a uvolnit zde lokální tlak. Další využití může být například při korekci špatných pohybových stereotypů. Tape nám po celý den fixuje tkáň, sval, či úpon přesně v dané anatomické poloze a tudíž nedochází k tlaku a bolesti v dané oblasti. Často je tapeing využíván po operacích, či zlomeninách k lepší rekonvalescenci daného segmentu.

Lymfotapes

Speciální typ tapeingu zpravidla rozpoznatelný díky své složitější struktuře. Tento typ pásky je lepen v souladu s lymfatickým a cévním systémem, který má za úkol odvádět metabolity hromadící se v mezibuněčném prostoru pomocí principu prosté difúze. Podporuje funkci mízovodů a uzlin, působí jako prevence otoků.

Měkké techniky

Uvolňování měkkých tkání a tzv. kloubní mobilizace mají své opodstatněné místo v myoskeletární medicíně. Může se použít při vadném držení těla pro uvolnění zkrabatělé kůže a ztvrdnutých vrstev měkkých tkání, které po sobě nemohou volně klouzat. Procedura se provádí na sucho a je vhodné ji kombinovat s klasickou masáží. Tato metoda je velice šetrná a měla by být aplikována před každým cvičením pro připravení správných podmínek pro následnou terapii. Často např. bolest zad a krku pramení právě ve ztuhlé fascii a podkoží nikoli ve svalu. Další technikou je kloubní mobilizace, kterou známe spíše jako to příjemné „lupnutí“ v kloubu. Právě toto lupnutí způsobí uvolnění tlaku v kloubu a jeho fyziologické nastavení. Mobilizace se používají ne jen na kloubech ruky, ale velice známé jsou techniky uvolňující krční či křížové obratle.

Partneři: